Forklift Kiralama

Günümüzde firmaların Çalışma, Depolama, Nakliye gibi işlemlerinde İnsan gücünü destekleme hızlandırma ve pratikleştirme adına tamamen tasarım harikası bir demir yığınıdır ancak şartlar gereği bu artık çoğu kurum ve kuruluşta mecburiyete dönmüş bulunmakta.Günümüzde binaların hızlı biçimde yükselmesi bu işlemlerin taahüt edilmesi ve bu işlemlerin başarılı biçimde teslimi konusunda bilindiği üzere makine lerin etkisi rol oynamaktadır.

Bir tır dorsesi tuğla düşünün ve bunu indirmek için ortalama 7 veya 8 işçinin tün bir gün emek vermesini göz önünde bulundurun bu işlemi Kiralık Forklift ile ortalama yarım saat ile bir saat arasında bitebilmekte olduğunu hem maliyet açısından hem işlerinizi hızlandırmak açısında sizlere yardımcı olmaktayız.

İşlemleri sizlerin iş hızınızı arttırırken hızlandırmaktayız bu işlemler için bizle iletişime geçmeniz sizin işlemlerinizin güvenli ve ekonomik biçimde neticeye ulaşmasına varmaktadır.

 

 

Kiralık-Forklift
Forklift kiralama

Hizmet esnasında makina larımızın nakliyesini kendi araçlarımızla yapmaktayız bu işlem siz değerli müşterilerimize ekonomi sağlamaktadır.

Kiralık Forklift

Forklift iş hayatında insanların taşıyamayacağı kadar ağır yükleri bir yerden başka bir yere taşımak amacı ile kaldırılmasını ve istiflenmesini sağlayan iş makinesidir.

Genel amacı yük taşımak olan bir makinedir.

Taşıma kapasitesi 0.5 ile 40 ton arasında değişiklik göstermektedir.

Forklift Ne İşe Yarar?

Kiralık forklift için firmamız sizlere elinden gelen bütün imkanları sunabilmektedir. Kaldırdığı ağırlıklar dikkate alındığında işletmelerin adeta can simidi görevi gören forkliftler özellikle ağır malzemelerin indirilip kaldırılması ve sevkiyatı konusunda büyük önem taşımaktadır. Ayrıca kamyon yüklemeleri ve boşaltmaları için de olağanüstü bir kolaylık sağlamaktadır. Daha çok sanayi alanında kullanılmaktadır. Depolama, stoklama amacı ile kullanılmaktadır. Forkliftler ağır malzemeleri yüklemek, taşımak ve boşaltmak için oldukça uygundur. Şantiyelerde, limanlarda, depolarda da bu makine kullanılabilmektedir. Hatta daha çok bu alanlar da kullanılmaktadır. Amacı sadece yük taşımak olan bu araçlar, toprak alanda kullanılması oldukça zordur ve aynı zamanda trafiğe çıkması da yasaktır. Ayrıca 10 kilometreden fazla hız yapması kesinlikle olasılıklı değildir. Forkliftlerin kullanımı sadece forklift operatörleri tarafından kullanılmaktadır. Forkliftler kullanım açısından oldukça kolay makinelerdendir.

Kiralık Forklift

Forkliftlerin Çalıştırılması

Kiralık forklift için öncelikle çalıştırılma şeklinin bilinmesi gerekmektedir. Ve çalıştırılma işlemi kesinlikle alanında uzman olan kişiler, operatörler tarafından yapılmalıdır. Bakımı yapılarak kullanıma hazır olan forkliftlerin hareket ettirilmesi için öncelikle operatör tarafından kontak anahtarı marş durumuna alınmalı ve daha sonra marşa basılmalıdır. Böylelikle motoru çalıştırılmış olacaktır. Motor bir süre çalıştırıldıktan sonra kontak anahtarı ve el freni bırakılmalıdır. Debriyaj pedalına basılarak vites ileri geri hareket ettirilir. Sol ayak debriyajda iken sağ ayak ile aynı zamanda gaz pedalına basılmalıdır. Bu şekilde araç hareket etmeye başlamaktadır. Tamamen otomobil kullanma mantığı ile çalıştığı için kullanımı oldukça kolay olmaktadır. Kullanımının bu kadar kolay olması herkesin kullanabileceği anlamına gelmemektedir. Forklift kiralama yapılırken kullanacak kişinin de yetkin bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Çalıştırmayı bilen operatör uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Bu açıdan bizler siz değerli müşterilerimize forklift kiralama yaparken alanında yetkin kişiler tarafından kullanılmasına oldukça fazla dikkat etmekteyiz. Alanında uzmanlaşmış kişiler olmadan kullanımı bir o kadar zor ve aynı zaman da bir o kadar da tehlikeli olabilmektedir. Eğer sizler de tehlike unsuru içermeyen bir şekilde taşıma işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız size her konuda ve her şekilde yardımcı olabilecek firmamızı tercih etmeniz gerekmektedir. Her şey aslında sizlerin iyiliği için yapılmaktadır. Çalıştırılması kadar forklift aracının durdurulması da bir o kadar önemli olmaktadır. Forklift aracının durdurulması da kademeli olarak yapılabilen bir şeydir. Forklift aracının duracağı yer belirlendikten sonra öncelikle ayak, gaz pedalından çekilir ve vites kolu boşa alınır. Daha sonra ise araç tam olarak durana kadar fren pedalına yavaş yavaş basılmalıdır.

Forklift Genel Özellikleri

Forklift teknik özellikleri olarak 0.5 ile 40 ton arasında ağırlık taşıyabilen ağırlık makineleridir. Yük merkezlerindeki ağırlıklar ise 3 tona kadar çıkabilmektedir. Genel olarak kaldırma yükseklikleri 3 ya da 4 metre olabilmektedir. Fakat özel olarak kullanılan bir kaldırma sistemi ile firmamız 9 metre yüksekliğe kadar çıkabilmektedir. Direksiyon kısmı direkt olarak arka tekerleklere bağlıdır. Aracın dönme işlemini yapabilmesi arka tekerler ile sağlanmaktadır. Dizel, akülü veya LPG’li olarak enerji sınıflandırmasına tabii tutulmaktadır. Bu araçlarda standart asansörlerin yanında Tripleks asansörlerde kullanılabilmektedir. Hatta firma olarak daha çok Tripleks asansörleri tercih etmekteyiz. Çünkü daha yükseklere kadar yük çıkarabilmek bizi diğer firmalardan ayıran bir özellik olmalıdır. Ayrıca yatay kaldırma sistemi denilen bir mekanizma da bu makinelerde sıkça kullanılmaktadır. Normalde dört tekerlekli olarak üretilen bu makineler rafların arasından kolaylıkla geçebilmesi açısından bazen de üç tekerlekli olarak da üretilebilmektedir. Ayrıca işin amacına göre de paletli ya da ataşmanlı olarak da üretilebilmektedir. Hangi şekilde üretileceğine ve hangi işe hizmet edeceğine göre de türü değişmektedir. Firma olarak buna oldukça fazla dikkat etmekteyiz. Çünkü işin alanını bilmeden paletli mi ataşmanlı mı olduğuna karar vermemek gerekmektedir. Bu yüzden kiralık forklift düşünmeden önce firmaların ne denli ölçütleri dikkate aldığına bakmanızda oldukça fazla yarar bulunmaktadır. Forklift kullanım amacına göre boyutları ve genişliği değişim göstermektedir. Genel olarak bakıldığında forkliftlerin genişliği 1125 mm ve 1197 mm arasında değişiklik göstermektedir. Çatal hariç yüksekliği ise 2720 mm’ye kadar çıkabilmektedir. Sürücü koltuk yüksekliği 1042 mm olmalıdır. Ve dingil mesafesi 1625 mm olarak belirlenmektedir. Makinelerin çatal yüksekliği ise 3230 mm’ye kadar çıkabildiği görülmektedir.

Forklift Kiralama

Kaliteli Forklift Kiralamak İçin Nelerine Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

İş hayatında kullanabileceğiniz forkliftler, özelliklerine göre birçok modelde piyasaya sunulmaktadır. Fakat sizler için iyi forklift aracını seçerken ihtiyacınıza uygun bir makine seçmeniz, makineden verim alabilmeniz açısından oldukça önemli olmaktadır. Forklift aracı kiralarken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Öncelikle güç konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanım alanınıza göre dizel, LPG ya da akülü hangisi sizin için en uygunu ise onu seçmenizde oldukça fazla yarar vardır. Asansör tipi de önemli olan bir diğer faktördür. Depodaki raf yüksekliğine göre belirlenebilecek asansör tipleri, yatay özellikli olması ile beraber sizlere daha iyi olanaklar sağlayacaktır. Rampa çıkabilme ve dönüş kapasitesi oldukça yüksek olmalıdır ki zorlu koşullarda bile en iyi performansı elde edebilesiniz. Bunun yanında lastikte kaliteli kiralık forklift için oldukça önemli olan bir husustur. Ataşman sadece paletli değil, rulo ya da balya şeklinde de kullanılabilmektedir. Aynı zamanda makinelerin yük kapasitesi de oldukça önemlidir. Yük kapasitesi ne kadar yüksek ise o kadar çok verim sağlayabilmektedir. Forklift makineleri eğer çok sık kullanılacaksa dayanıklı ikinci bir akü sistemine sahip olan araçları tercih etmeniz gerekmektedir. Ayrıca makineye uygun yedek parça ve aksesuarların fazla olması araç verimliliğini fazlaca artıracaktır.

Forklift Kiralama Firmanız İçin Neden Önemlidir?

Forklift kiralama hizmetinin sizlere sağlayacağı yarar konusunda hiç şüphesiz iş gücü kazancı ve zaman eklemi oldukça yeterli bir açıklama olacaktır. Minimum 5 ila 10 kişinin saatlerce yapacağı bir işi bir operatör ve bir forklift aracı saniyeler içinde yapabilmektedir. Bu nedenle firmalarınız için mutlaka kiralama işlemine sıcak bakmalısınız. Hem zamandan hem de iş gücünden kar elde etmiş olacaksınız. Forkliftler aynı zamanda sadece iş yerinizi korumaya değil sağlığınızı korumaya da fayda sağlayacaktır. Ağır malzemelerin kaldırılmasında forklift aracı işçilerininiz olası olumsuz sonuçlara rastlamasını da engellemektedir. Düzenli bakımları yapıldığı zaman ve uzman eller tarafından kontrolleri periyodik olarak yapıldığı sürece uzun süre işletmenize hizmet verebilmektedir. Ve aynı zamanda öyle sıradan kişiler tarafından değil de uzman kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu açıdan sizlere oldukça fazla yarar sağlamaktadır. Profesyonel sürücüler tarafından kullanılmadığı zaman olası tehlikeli artırmış olacaktır. Bu sebeple oldukça deneyimli operatörlerle sizlere hizmet vermekteyiz. Hız limitleri çoğu firmaya göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak yine de çok hız yapmadan aşırı manevralardan kaçınarak makinenin kullanımı gerçekleştirilmelidir. Aracın kullanım alanına göre kiralık forklift işlemi yapmanız da oldukça fazla yarar vardır. Bizler bu konu da sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmaktayız. Bu sebeple bize uğramadan karar vermeyin.

İrtibat….0553 723 5151

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir