Kiralık Dizel Forklift

Kullanım alanı olarak dizel kiralık forkliftler en çok tercih edilen ve en çok kullanılan makine türü olmaktadır. Diğerlerine göre daha kullanışlıdır

Dizel Kiralık Forklift Özellikleri

Dizel forklifler ağır yüklerin altına girebilme özelliği nedeni ile kullanım şartları ağır olan işletmeler için oldukça kullanışlı olmaktadır. Dizel forklift 1 ton ile 45 ton arasında yük taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda dizel kiralık forklift 7 metre yüksekliğe kadar kaldırma özelliğine sahiptir. Ayrıca dizel kiralık forklift her türlü ataşman takabilme özelliğine de sahiptir. Bu sebeplerden dolayıdır ki kullanım açısından en çok tercih edilen olmaktadır. Kullanım açısından firmalara oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Dizel olması bu yönden oldukça faydalıdır. Güç kullanımında en çok dikkat edilen nokta olması sebebi ile de tercihler arasında birinci sırayı almaktadır. Yakın olarak motorin kullanılmaktadır.

Dizel forklift Kiralama

Dizel Kiralık Forklift Nerelerde Kullanılmaktadır?

Dizel forklift fabrika dışı ya da açık alan için daha sık kullanılmaktadır. Islak ve çamurlu zeminlerden etkilenmediği için açık alanlar da daha çok tercih edilme sebebi olmaktadır. Yakıt ikmali süresi kısadır. Yakıt bitmeye başladığı sırada yavaşça tekrardan doldurulabilmektedir. Fabrika içlerinde tercih edilmezler çünkü açık alana daha uygun özellikler taşımaktadırlar. Ya da açık alana diğer çeşitleri uygun olmadığı için ve diğer çeşitleri fabrika koşullarına daha uygun olduğu için tercih edilmektedir.

Dizel Kiralık Forklift Avantaj ve Dezavantajları

Yüksek hız, stabilite, düşük torkta çalışma gibi avantajlara sahip olmaktadır. Dizel forkliftler daha güçlü makinelerdir ve ürün maliyetleri her zaman daha düşük olmaktadır. Yüksek kaldıra kapasitesi ve geniş kullanım yelpazesi sunmaktadır. Diğer tiplere göre de daha ucuz olabilmektedir. Bu yüzden maliyetinin düşük olma sebebi dizel forkliftin ilk tercih sebebi olmaktadır. Dizel forklift tipleri diğer tiplere göre daha az maliyet gerektirmektedir. Ve ayrıca diğer tiplere göre daha az bakım gerektirmektedir. Ayrıca bakım aralıkları daha seyrektir. Dezavantajlarına baktığımız zaman ise çoğunlukla fosil yakıt kullanımından dolayı çevreye ve doğaya verdiği zararlardan gelmektedir. Fosil yakıt kullanımından dolayı Co2 salınımı yapmaktadır ve aynı zaman da gürültülü çalışmaktadır. Bu yüzden kapalı alanlarda uzun süre kullanılmaması gerekmektedir. Bu yüzden genelde açık alanlar tercih edilmektedir. Büyük ebatlarından dolayı kullanılan mekânda daha fazla hareket alanı gerektirebilmektedir. Elektrikli modellere göre yakıtı daha pahalıdır. Yanıcı yakıttan dolayı bazı kullanım alanlarında kullanılması oldukça tehlikeli olabilmektedir.

Dizel Kiralık Forklift Fiyatları

Dizel forklift kiralama diğerlerine göre daha uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Çünkü maliyeti oldukça fazla düşük olmaktadır. Bunun yanın da hem maliyet olarak düşük hem de geniş kullanım kapasitesi ile oldukça fazla kullanılmaktadır. Sizler de eğer maliyet olarak daha uygun olsun ama daha kullanışlı olsun diyorsanız mutlaka dizel kiralık forkliftleri tercih etmenizde fayda vardır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir